TenisArena.sk

Daily Summer Camp

Každé leto organizujeme pre vaše deti letné tenisové prázdniny pri kúpalisku Matador

Prihlásiť na klasický camp Prihlásiť na Daily Summer Camp

O nás

Tenisový oddiel Tenis Aréna vznikol na základe požiadavky verejnosti v roku 1991. Rodičia detí mladej pulzujúcej a rozvíjajúcej sa Petržalky mali záujem o tento zaujímavý šport.

Začiatky vyústili do prekvapujúcich výsledkov vo výkonoch družstiev aj jednotlivcov v celoslovenskom meradle. Zverenci tenisového oddielu Tenis Aréna sa na základe svojich výsledkov zaraďovali do skupín. A-skupinu tvorili závodní hráči Marko Miklo (víťaz Bratislava – mladšie žiactvo),  víťaz Slovenska – dorast Junior – do 20., svetový rebríček. Študentka na Univerzite v USA Katarína Kollárová - členka Slávie STU, študentka na Univerzite v USA Zuzana Vetrová – patrila do prvej 10-tky na Slovensku vo štvorhrách, prvá 20-tka v súťaži jednotlivcov. B-skupina  -  družstvo v zložení Ján Kapusta, Michal Kapusta, Peter Pašteka  a Juraj Kendera sa prebojovali do najvyššej sútaže v Bratislave  a napokon C-skupina – hráči , ktorí mali záujem naučiť a zahrať si tenis na rekreačnej úrovni.

V tom istom čase - v r.1991 -  sa vedenie oddielu rozhodlo poskytnúť priestor počas školských prázdnin aj iným deťom vo forme Tenisových prázdnin. Pre spestrenie boli  do programu zaradené aj iné obľúbené športy – plávanie, futbal, skauting. streľba zo vzduchovky, basketbal, inline hokej a stolný tenis. K dispozícii boli a sú 2 športové haly, množstvo počítačov, na ktorých deti prejavili neuveriteľnú zručnosť. Vyučuje sa tu aj anglický jazyk – hravou a veselou formou v rámci prázdnin.

Najväčšiu radosť však malí, ako aj veľkí majú z neďalekého kúpaliska MATADOR, ktoré s oddielom spolupracuje od začiatku. Po všetkých športových aj duševných výkonoch každému dobre padne radosť z vody spoločne s kamarátmi.

V roku 2002 bol tenisový oddiel Tenis Aréna oslovený Magistrátom hlavného mesta Bratislavy, aby sformoval tenisový tím, ktorý by reprezentoval Slovensko na Medzinarodných hrách mládeže v Tai-Pei (Čína) pre deti do 15 rokov. Ploc 2001 – Zuzana Vetrová. Po úspechu nasledovalo Grécko 2003–Atény, kde sa opäť zúčastnili mladí hráči z klubu Tenis Aréna.

Rok 2004 bol pre vedenie oddielu veľkou skúškou. Začala sa spolupráca s Juhoafrickou republikou. Výmenná stáž bola ponúknutá pani Eve Vetrovej - trénerke z Tenis Arény -  na dobu 3 mesiace v prestížnom tenisovom klube Welgemoed v Kapskom meste. Výsledkom bol veľký záujem o naše prepracované metódy tenisovej výuky, nasledovalo predľženie zmluvy a prví tenisti z Tenisovej školy HANDRY WESTMAN na Slovensku v júli 2005. Navštívili niekoľko zaujímavých miest na Slovensku, hrali na turnajoch a  zúčastnili sa rôznych detských akcií poriadaných našim oddielom, vrátane Tenisových prázdnin.

Nakoľko naša činnosť sa začala rozvíjať, vznikla potreba informovať širokú verejnosť o nových aktivitách.  V súčasnoti je v rekonštrukcii nová webová stránka arenagroup.info, kde sa bude ponúkať na základe kontaktov s Južnou Afrikou viac možností spolupráce v rôznych oblastiach - kultúra, obchod, vzdelanie,  šport, turizmus. Veľký záujem o úspešnú realizáciu tejto myšlienky má aj 1. honorárny konzul SR v JAR pán Geoffrey Ashmead.

Kontaktné info

Copyright © 2006 - 2019 TenisArena.sk - Letné tábory plné zábavy | kvalitný webhosting a spotrebné úvery

Nahor